Isı İzolasyon Mantolama Plakası

Yüksek yalıtım performansları ile sert poliüretan köpükler den imal edilen (PUR/PIR) yalıtım malzemeleri çok yönlüdür. Ürünler çatı kaplamaları, duvarlar, zeminler ve tavanlar için yalıtım levhalarından, pencere söveleri, kat silmeleri, yalıtım ve köpük sızdırmazlık malzemelerine, endüstriyel binalar için metal kaplı sandviç panellere kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Sert poliüretan köpükten imal edilen (PUR/PIR) son derece verimli ısı tasarrufu sağlar.

Polliüretan (PIR/PUR) çok etkili ve yüksek performanslı yalıtımı yanı sıra çok az yer kaplar.

PIR Polyisosiyanurate Binalarda daha iyi yalıtım sağlamasının yanı sıra yanmaz direk karbona dönüşerek minumum duman salınımı yapar.

Avrupa birliği ülkelerinde Binalarda değer hesaplanırken enerji verimliliği en öncelikli konudur. Enerji tasarrufu yüksek verimli bina ruhsatı almasına olanak sağlar. 

Kyoto protokolünün uygulanması ve ayrıca getireceği faydalar

  • Enerji tasarrufu için yapılan ölçümlerde Polliüretan (PIR/PUR) levhalar ile yapılan bina yalıtımların da her iki malzeme için de düşük enerji faturaları ile sonuçlandı.

Binalarda kullanılacak Materyal açıklaması 38 ~ 42 Kg/m3. Yoğunluğunda zemin kat ve ara kat betonu üzerine 120 mm. Kalınlığında her iki yüzeyinde Aluminum vapour barrierli (alüminyum folyeli buhar kesici) Polyisosiyanurate PIR levha ile yalıtım yapılması.

Çatı kat betonu üzerine 160 mm. Kalınlığında her iki yüzeyinde Aluminum vapour barrierli (alüminyum folyeli buhar kesici) Polyisosiyanurate PIR levha ile yalıtım yapılması. Belirtilmiştir.

Avrupa’nın bir bütün olarak rekabet edebilirliği

  • Çevrenin korunması: daha sıkı yalıtım düzenlemeler Avrupa CO2 emisyonlarını %5 azaltabilir (%60 ı şu anki Avrupa Kyoto hedefi)
  • İş yaratmada olumlu bir etki
  • Avrupa ekonomisine destek

Bu raporda katı ve özellikleri

Poliüretan köpük (PUR/PIR), en etkili ürünlerden biri olarak belirtilmiş ve istenen yalıtım özelliklerinin tamamına uyumlu olması açısından önemle belirtilmiştir.

Benzer Yazılar